مقاله در باره VueJs

مقاله در باره  VueJs

مقاله در باره VueJs

لطفا قبل از مطالعه این مقاله بهتر است مقاله جاوا اسکریپت را مطالعه کنید

Vuejs یک کتابخانه جاوا اسکریپت رو به رشد است و برای توسعه رابط کاربری وب استفاده می شود.
توسعه نرم افزاری اپلیکیشن یکی از رایج ترین کسب وکارهایی است که هم در سطح فردی و هم در سطح شرکتی انجام می شود.توسعه دهندگان برای راه اندازی اپلیکیشن های موفق از ابزارها و تکنیک های مختلفی استفاده می کنند.

Vuejs  یکی از تکنولوژی های نرم افزاری جدید است که در سراسر جهان برای توسعه وب به طور گسترده استفاده می شود.vuejs در واقع یک فرم ورک جاوااسکریپت با ابزار های گوناگون برای ایجاد رابط کاربری است.

موفقیت فریم ورک های جاوااسکریپت همانند Vuejs

موفقیت فریم ورک های جاوااسکریپت به اندازه آن بستگی دارد.هرچقدراندازه ی آن ها کمتر باشد بیشتر از آن استفاده خواهد شد.یکی از بزرگترین مزایایی Vue.js اندازه کوچک آن است.اندازه این فریم ورک از 18 تا 21 کیلوبایت است و در زمان بارگیری و استفاده از آن زمان زیادی تلف نمی شود. در این فریم ورک بزرگ از فریم ورک های دیگری مانند Angular.js ,React.js و Eber.js  استفاده شده است.

مقاله در باره  VueJs

Vue.js یک فریم ورک متن باز است و توسط شخصی به نام Evan You فریمت ورک Vue.js در سال 2014 خلق شد.
فریم ورک محبوب laravel یکی از حامیان Vue.js هست.درسپتامبر سال 2016 ورژن جدیدی با عنوان Vue.js v2 منتشر شد.

الگوی طراحی به کار رفته در این فریم ورک الگوی (Model-View-ViewMode)MVVM است و برای ساخت صفحات تک صفحه ای سایت و اپلیکیشن های موبایل مناسب است.

رشد فریم ورک Vue.js در Google Trends

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید اگر به ابزار google trends سری بزنید و رشد جستجوی Vue.js را بررس کنید متوجه خواهید شد که این فریم ورک از سال 2014 تاکنون رشد صعودی خوبی داشته است.

مقاله در باره  VueJs

بایندینگ دوطرفه

همان طور که می دانید Angularjs  و  Reactjs ویژگی Binding-Tow-Way یا ارتباط دوطرفه را دارند.فریم ورک vue.js ویژگی های خوب رقبای خود را هم در خودش حفظ کرده است و قابلیت ارتباط دوطرفه را دارا می باشد.
مورد آخر این‌که Vue.js ارتباطات دوطرفه را به دلیل داشتن معماری MVVM تسهیل می‌کند؛ چراکه کنترل بلاک‌های HTML را بسیار آسان می‌سازد. در این مورد به‌خصوص به نظر می‌رسد Vue.js بسیار شبیه به Angular.js است که سرعت بلاک‌های HTML را افزایش می‌دهد.

سبک بودن

نسخه  Vue.js v2 یک نسخه فوق العاده کم حجم هست که در واقع در حالب فشرده 16 کیلوبایت هست و سبک بودن این فریم ورک به بالا بودن سرعت آن کمک کرده است وبه همین خاطر این فریم ورک در بین توسعه دهندگان محبوب است و دونکته که فریم ورک Vue.js  در هدف خود قرار داده است سادگی و سریع بودن است.

ادغام آسان

Vue.js در بین توسعه دهندگان وب هم محبوب است زیرا ادغام این فری ورک با برنامه های موجود آسان است و دلیل آن هم این است که این فریم ورک بر اساس چارچوب جاوااسکریپت بنا نهاده شده است و می توان به سایر برنامه های طراحی شده با جاوااسکریپت متصل کرد زیرا Vue.js برای هرچیزی دارای کامپوننت است.

مستندات دقیق

توسعه دهندگان همیشه دوست  دارند از فریم ورکی با مستندات دقیق استفاده کنند چرا که همیشه بدین روش نوشت اولین اپلیکیشن برای آن ها آسان خواهد شد.مستند سازی Vue.js آنقدر جامع است که هرکاربری که کمی در مورد جاوااسکریپت و HTML اطلاعات دارد می تواند اپلیکیشن و یا وب سایت خود را توسعه و طراحی کند.

انعطاف پذیری Vue.js

فریم ورک  Vue.js بسیار منعطف است بطوریک شما می توانید از کدهای Vue.js در درون کدهای HTML و جاوااسکریپت استفاده کنید.Vue.js قابلیت ساخت برنامه هایی رای می دهد که در مرورگر کاربر اجرا شوند یعنی نیاز به رفرش مجدد صفحه نباشد و تمام عملیات درون یک صفحه انجام شود.
چرا باید از فریم ورک Vue.js استفاده کنیم.

شاید این سوال در ذهن خیلی از عزیزان پیش بیاید ه چرا باید از فریم روک Vue.js استفاده کنیم.

هدف اصلی این مقاله این نیست که شما کاربران و توسعه دهندگان را متقاعد کند که از فریم ورک Vue.js  استفاده کنید یا نه ولی با این حال فریم ورک Vue.js  دارای ویژگی هایی است که کمتر طراح باهوشی می تواند از کنار آن به سادگی عبور کند.این فریم ورک در مقایسه با رقبای خود از جمله Angular , React , Ember , Aurlia  و... در برخی از جنبه های آن ها را ضربه فنی می کند.این جنبه ها عبارتند از API ساده اندازه عملکرد منحنی یادگیری و غیره.

مقاله در باره  VueJs

چطور Vue.js  را شروع کنید

خب تقریبا مزایایی استفاده از فریم ورک Vue.js را مطالعه کرده اید وبرای شروع این فریم ورک می توانید از مستندات وب سایت رسمی این فریم ورک استفاده کنید و مانیز در HtmlCenter سعی در کامل تر کردن این مقاله و مقاله های دیگر خواهیم کرد.