مقاله درباره AngularJs

مقاله درباره AngularJs

مقاله درباره AngularJs


لطفا قبل از مطالعه این مقاله بهتر است که مقاله جاوا اسکریپت را مطالعه کنید

امروزه تقریبا تمامی کسب وکار ها دارای وب سایت می باشند.همچنین اغلب برنامه های کاربردی درحال تبدیل و توسعه به صورت وب اپلیکیشن می باشند.چرا که نگهداری وتوسعه کدها از این طریق بسیار آسان تر است.
AngularJs چیست؟
انگولار جی اس یک چارچوب وب اپلیکیشن متن باز ست که اولین بار در سال 2009 توسط میکسو هوری و آدام آبرونز توسه یافت.درحال حاضرتوسعه این فریم ورک توسط گوگل انجام می شود و آخرین نسخه آن 1.4.3 است.
مقاله درباره AngularJs
انگولار جی اس یکی از نسخه های توسعه یافته زبان هایی جاوااسکریپتی است که در سال 2009 متولد شده است.این فریم ورک به صورت کاملا رایگان بوده ضمن اینکه به صورت متن باز ارائه شده است که می شود به راحتی مطابق سلیقه خود از آن استفاده کرده و کد نویسی را انجام دهیم.
ازآنجا که هسته چارچوب انگولار جی اس جاوااسکریپت می باشد کاربر ملزم است برای ساخت محتویات این چارچوب از جاوا اسکریپت استفاده کند.
مزایای استفاده از انگولار چیست؟
یکی از دلایل استفاده از انگولار جی اس در بین برنامه نویسان تسریع در پیاده سازی پروژه های برنامه نویس است.یکی دیگر از مزیت های استفاده از انگولار جی اس صرفه جویی در منابع سرور است یعنی وقتی از انگولار استفاده می کنید سرور می تواند به افراد بیشتری پاسخگو باشد.
در برنامه های تک صفحه ای دیگر نیار به load نیست لذا اگر بخواهیم از یکه صفحه به صفحه دیگر برویم دیگر نیاز نیست تا صفحه موردنظر شما بارگذاری مجدد شود در ضمن صفحه موردنظر شما بلافاصله با زدن دکمه های back یا  forward به صفحه بعد یا قبل خودش خواهد رفت بدون اینکه صفحات شما بخواهند دوباره load شوند و این کار باعث خواهد شد تا سایت یا اپلیکیشن شما سرعت بالاتری در مشاهده صفحات داشته باشد.
AngularJs راه را برای توسعه وب تغییر داده است.اکنون می توانید با استفاده از قدرتمندترین و سازگار ترین چارچوب Angular وب سایت خود را توسعه دهید.بدون شک چارچوی های جاوا اسکریپت مانند  AngularJs , EmberJS , VueJs وغیره آینده توسعه وب هستند.
مقاله درباره AngularJs
دلیل متفاوت بودن انگولار نسبت به بقیه فریم ورک های جاوااسکریپت

1-ساختار کنترل DOM برای تکرار پنهان کردن ونشان دادن قطعات

2-استفاده از objet های قدیمی جاوا اسکریپت

3-استفاده از Dependency Injection یا تزریق وابستگی

ویژگی های انگولار:


قالب های سمت کاربر: انگولار دارای یک موتور تولید کننده قالب قدرتمند برای تعریف قالب است

پیروی از الگوی طراحی MVC : انگولار الگوی طراحی MVC رابرای توسعه پیشنهاد می دهد امکانات زیادی برای توسعه هر چه راحت تر این الگو فراهم نموده است.

تزریق وابستگی : این فریم ورک برای دریافت وابستگی های تعریف شده دارای یک سیستم ترزیق وابستگی توکار می باشد.

تعریف سرویس های سفارشی : در این فریم ورک امکان تعریف سرویس های دلخواه به صورت ماژول وجود دارد.این ماژول های مجزا را به کمک سیستم تزریق وابستگی توکار انگولار به راحتی در هر جای برنامه می توان تزریق کرد.

سیستم مسیردهی : انگولار بخاطر داراربودن سیستم مسیر دهی قدرتمند توسعه SPAها را بسیار ساده و راحت کرده است.

سیستم اعتبارسنجی : انگولار برای بررسی داده های ورودی دارای سیستم اعتبارسنجی توکار قدرتمند است.

سرویس ارتباط با سرویس توکار : انگولار دارای سرویس پیش فرض ارتباط با سرور به صورت AJAX است.

تست پذیری : انگولار از Unit Tests و Integrated End-to-End Test پشتیبانی می کند ودارای بستری آماده برای تست کردن برنامه نوشته شده است.

معیاب استفاده از انگولار

 1 -راهکارهای زیاد : بزرگترین نقص فریم ورک انگولار این است که راه های زیادی برای انجام کار وجود دارد و وقتی که شما در پروژه های بزرگ از ANGULAR استفاده می کنید یافتن بهترین راه برای انجام یک کار بسیار سخت می شود.

2 -امنیت کم : چون anguler یک فریم ورک JavaScript می باشد سایت ها یا برنامه های که با آن نوشته ایم زیاد نمی تواند امن باشد چون امنیت برنامه را سمت سرور اعتبار سنجی می کند

3 -نابودی برنامه : اگر کاربر برنامه یا سایت را بازکند که با Anguler نوشته شده باشد و جاوا اسکریپت آن غیر فعال شود سایت یا برنامه فقط یک صفحه خالی نمایش می دهد.

4-سئو : اگر در طراحی سایت بحث سئو برای شما مهم است می توان گفت زبان انگولار گزینه ی مناسب نیست
 
مزایای استفاده از انگولار
 
1 - انگولار باعث صرفه جویی در منابع سرور وباعث افزایش سرعت آن می شود
2 - استفاده از AngulerJs سرعت پیاده سازی پروژه را سریع می کند
3 - انگولار در تمام مرورگر ها بزرگ سیستم عامل اندروید و IOS قابل اجرا می باشد
4 - راه اندازی سریع و چند دقیقه ای 
5 - امکان تعریف ماژول یا همان سرویس های سفارشی
6 - angulerjs یک راه منعطف برای ساخت برنامه های تک صفحه ای SPA با شیوه مرتب و قابل مدیریت

20 دلیل برای انتخاب AngularJs برای انجام پروژه
مقاله درباره AngularJs


1 -پشتیبانی موبایل در Hybrid ها و آینده روشن این محصول

2-تسهیل در پیاده سازی های Parent Child

3 - امکان لینک پذیری ساده بخش های یک پروژه


4 - دلپذیر بودن خروجی این تکنولوژی برای استفاده کننده

5- در اصل UI Support است و UI را نیز برای شما ساپورت می کند

6 - انواع اشکال Data Binding
 
7 - پشتیبانی از Parallel Development

8 - پشتیبانی از Pojo در Model ها

Pojo به معنای خاصی نیست. Plain Old JavaScript Objets به صورت اختصاری می شود Pojo و به معنای پشتیبانی  Model ها از ساده ترین شکل JavaScipt می باشد.

9 - پشتیبانی ساده ماژول یا Component

10 - عدم اجبار به استفاده از یک راه حل و فراوانی راه حل

به عنوان مثال جهت برقراری Routing شما مجبور به استفاده از UI routing نیستید هرچند پیشنهاد ایم محیط همین باشد و انتخاب های زیادی برای هرقسمت سیستم وجود دارد.

11 - صرفه جویی در زمان

12 - یک محیط کاملا سازگار با Despndency Injection

13 - ماژولار بودن 
 
14 - امکان استفاده از SPA بسیار قدرتمند

15 - پشتیبانی کامل MVC

اکثر برنامه نویسان پس از تلاش و مطالعه فراوان مفهوم MVC را به خوبی درک کرده وتوانسته اند از مزایای این Desing Pattern استفاده کنند. حال فرض کنید قرار بود AngularJS باز این روند را شکسته و آنها را مجبور به یادگیری یک Pattern جدید نماید.باوجود انگولار هم برنامه نویس میتواند پروژه را به MVC Components تقسیم و توسعه دهد.

16 - مبتنی بر Directive  بودن

ایجاد هماهنگی با HTML و امکان ساخت و توسعه Directive یعنی یک ماهیت مشابه Tag های HTML یک مزیت عالی در AngularJs محسوب می شود.
پس از مدتی کوتاه شما یک مجموعه Directive خواهید داشت که میتواند بخشهای بزرگ از پروژه های شما را بدون نیاز به دوباره کاری به نتیجه برساند.

17 - انعطاف پذیری بیشتر

وجود Filter و سرویس و... در یک سیستم مبتنی بر AngularJs سبب می شود توسعه و تعمیر سیستم به کمترین زمان و کمترین وابستگی به بخش های دیگر نیاز داشته باشد و این یعنی انعطاف پذیری بیشتر

18 - تیم آموزش و Communtiy قوی

نیاز به توضیح نیست که Google این محصول مبتنی بر یک تیم پیگیر و باهوش و بسیار علاقه من به تولید و به بازار معرفی کرده است و تا این زمان منابع و کتاب ها و... زیادی در مورد AngularJs به بازار ارائه شده است که حتی می توان لهجهمنابع یا کتاب را نیز انتخاب کرد چرا که Google از بین Trainer های مختلف درهر کشور هم یک یا چند نفر را جذب کرده است و با آموزش مفاهیم و ریزه کاری ها سبب شده این پلتفرم به سرعت به دیگران نیز آموزش داده شود و همواره نیز همه را درجریان تغییرات و Update ها قرار دهد.

19 - همه چیز مبتنی بر Code است.

در AngularJs لازم نیست چیزی را از یک IDE بردارید و با Drag کردن به پروژه اضافه کنید.این محیط به هیچ IDE و .... وابسته نیست.

20 - پشتیبانی قوی