مقاله درباره AngularJs

مقاله درباره AngularJs

مقاله درباره AngularJs


لطفا قبل از مطالعه این مقاله بهتر است که مقاله جاوا اسکریپت را مطالعه کنید

امروزه تقریبا تمامی کسب وکار ها دارای وب سایت می باشند.همچنین اغلب برنامه های کاربردی درحال تبدیل و توسعه به صورت وب اپلیکیشن می باشند.چرا که نگهداری وتوسعه کدها از این طریق بسیار آسان تر است.
AngularJs چیست؟
انگولار جی اس یک چارچوب وب اپلیکیشن متن باز ست که اولین بار در سال 2009 توسط میکسو هوری و آدام آبرونز توسه یافت.درحال حاضرتوسعه این فریم ورک توسط گوگل انجام می شود و آخرین نسخه آن 1.4.3 است.
مقاله درباره AngularJs
انگولار جی اس یکی از نسخه های توسعه یافته زبان هایی جاوااسکریپتی است که در سال 2009 متولد شده است.این فریم ورک به صورت کاملا رایگان بوده ضمن اینکه به صورت متن باز ارائه شده است که می شود به راحتی مطابق سلیقه خود از آن استفاده کرده و کد نویسی را انجام دهیم.
ازآنجا که هسته چارچوب انگولار جی اس جاوااسکریپت می باشد کاربر ملزم است برای ساخت محتویات این چارچوب از جاوا اسکریپت استفاده کند.
مزایای استفاده از انگولار چیست؟
یکی از دلایل استفاده از انگولار جی اس در بین برنامه نویسان تسریع در پیاده سازی پروژه های برنامه نویس است.یکی دیگر از مزیت های استفاده از انگولار جی اس صرفه جویی در منابع سرور است یعنی وقتی از انگولار استفاده می کنید سرور می تواند به افراد بیشتری پاسخگو باشد.
در برنامه های تک صفحه ای دیگر نیار به load نیست لذا اگر بخواهیم از یکه صفحه به صفحه دیگر برویم دیگر نیاز نیست تا صفحه موردنظر شما بارگذاری مجدد شود در ضمن صفحه موردنظر شما بلافاصله با زدن دکمه های back یا  forward به صفحه بعد یا قبل خودش خواهد رفت بدون اینکه صفحات شما بخواهند دوباره load شوند و این کار باعث خواهد شد تا سایت یا اپلیکیشن شما سرعت بالاتری در مشاهده صفحات داشته باشد.
AngularJs راه را برای توسعه وب تغییر داده است.اکنون می توانید با استفاده از قدرتمندترین و سازگار ترین چارچوب Angular وب سایت خود را توسعه دهید.بدون شک چارچوی های جاوا اسکریپت مانند  AngularJs , EmberJS , VueJs وغیره آینده توسعه وب هستند.
مقاله درباره AngularJsدلیل متفاوت بودن انگولار نسبت به بقیه فریم ورک های جاوااسکریپت

1-ساختار کنترل DOM برای تکرار پنهان کردن ونشان دادن قطعات

2-استفاده از objet های قدیمی جاوا اسکریپت

3-استفاده از Dependency Injection یا تزریق وابستگی

ویژگی های انگولار:

قالب های سمت کاربر: انگولار دارای یک موتور تولید کننده قالب قدرتمند برای تعریف قالب است

پیروی از الگوی طراحی MVC : انگولار الگوی طراحی MVC رابرای توسعه پیشنهاد می دهد امکانات زیادی برای توسعه هر چه راحت تر این الگو فراهم نموده است.

تزریق وابستگی : این فریم ورک برای دریافت وابستگی های تعریف شده دارای یک سیستم ترزیق وابستگی توکار می باشد.

تعریف سرویس های سفارشی : در این فریم ورک امکان تعریف سرویس های دلخواه به صورت ماژول وجود دارد.این ماژول های مجزا را به کمک سیستم تزریق وابستگی توکار انگولار به راحتی در هر جای برنامه می توان تزریق کرد.

سیستم مسیردهی : انگولار بخاطر داراربودن سیستم مسیر دهی قدرتمند توسعه SPAها را بسیار ساده و راحت کرده است.

سیستم اعتبارسنجی : انگولار برای بررسی داده های ورودی دارای سیستم اعتبارسنجی توکار قدرتمند است.

سرویس ارتباط با سرویس توکار : انگولار دارای سرویس پیش فرض ارتباط با سرور به صورت AJAX است.

تست پذیری : انگولار از Unit Tests و Integrated End-to-End Test پشتیبانی می کند ودارای بستری آماده برای تست کردن برنامه نوشته شده است.

معیاب استفاده از انگولار
مقاله درباره AngularJs