3 روش شگفت‌انگیز برای نوشتن کد ساده

3 روش شگفت‌انگیز برای نوشتن کد ساده

3 روش شگفت‌انگیز برای نوشتن کد ساده


نوشتن کد ساده واقعا آسان است، اما ما آن را یک امر پیچیده می‌سازیم. هنگامی که بتوانیم بر این تصور غلط غلبه کنیم، نه تنها کد ما ساده‌تر و پاکیزه‌تر می‌شود، بلکه ما نیز به عنوان یک توسعه‌دهنده بزرگ رشد می‌کنیم.

زندگی خیلی ساده است، اما ما اصرار داریم پیچیده‌اش کنیم.

در طی برنامه‌نویسی، حقیقتی بر من آشکار شد که "هرگز کد مشابه‌ای را دو بار ننویسم".

»باید کدت را بازسازی کنی. باید بخاطر نفع همگانی، کاری کنی که کدت قابل استفاده مجدد باشد. کدت را شبیه جعبه سیاه (black box) کن تا هر برنامه‌نویس دیگری که روی کره زمین هست، بتواند از آن استفاده کند. برنامه‌نویس‌های خوب، کدهای عالی‌شان را تا ابد برای دیگران به یادگار می‌گذارند. «
کدهایی که ما می‌نوشتیم به تدریج به توده‌های زشت و ترسناکی تبدیل می‌شد که تقریبا درک و تفسیر آن غیرممکن می‌شد. ما روزها و ماه‌ها را برای اصلاح و احیای کدهای خود تلف می‌کردیم.
 
بعضی وقت‌ها هم... تنها چیزی که لازم داری یک اردک زرد حمام است.

3 روش شگفت‌انگیز برای نوشتن کد ساده
بزرگ‌ترین مزیت استفاده از اردک پلاستیکی این است که با صبوری همراه است، قضاوتی صورت نمی‌گیرد و مهم‌تر از همه وقت کسی را نمی‌گیرد. این کار یک عملکرد جادویی در مورد توضیح مسائل شما با صدای بلند، حتی برای اشیای بی‌جانی مثل اردک پلاستیکی است که می‌تواند به شما کمک کند راه‌حل مسائل خود را بیابید.

وقتی که شروع می‌کنید به مرور کردن کد و توضیح دادن خط به خط آن به اردک حمام، یکدفعه می‌بینید که دارید یک دید بیرونی به موقعیت پیدا می‌کنید. آنجاست که خودتان را مجبور به ارزیابی خودتان می‌کنید، و در حال و هوای آن لحظه، درکی عینی و بی‌طرف از همه کدهایی که نوشته‌اید به دست می‌آورید.

همان‌طور که کد خود را می‌نویسید، آن را خط به خط برای اردک پلاستیکی شرح دهید، اینجاست که خود شما متوقف می‌شوید و شروع به فکر کردن در مورد وضعیت کنونی از بیرون می‌کنید. خودتان را مجبور می‌کنید خودتان را ارزیابی کنید و درک عینی از آنچه نوشته‌اید به دست آورید، و دیر یا زود پاسخ خود را دریافت می‌کنید.

لازم نیست هر دفعهComponent قابل استفاده مجدد بسازید

برخی معتقدند که همیشه باید سعی کنید تا اجزای قابل استفاده مجدد را تا حد ممکن ایجاد کنید. زیرا این امکان را به شما می‌دهد که بدون هیچ مشکلی کار کرده و نرم‌افزار بهتری را تولید کنید. این کار عالی خواهد بود اگر تنها هدف شما ایجاد بهترین نرم‌افزار در جهان باشد، اما هیچ کس برای انجام چنین کاری به شما پول نمی‌دهد.

هر چیزی را زمانی بسازید که واقعاً لازمش دارید، نه وقتی که پیش‌بینی می‌کنید لازمش داشته باشید.

YouArentGonnaNeedIt  که به اختصار YAGNI نامیده می‌شود یک تمرین برنامه‌نویسی افراطی است که می‌گوید:
"همیشه کارها را وقتی واقعا به آن‌ها نیاز دارید انجام دهید، هرگز زمانی که فقط پیش‌بینی می‌کنید به آن‌ها نیاز دارید، انجام‌شان ندهید".
حتی اگر کاملا، کاملا، کاملا مطمئن هستید که به یک ویژگی نیاز دارید، بعدا آن را اجرا نکنید.
دو دلیل اصلی برای تمرین YAGNI وجود دارد:
در وقت صرفه‌جویی می‌کنید، چون دیگر کدی که لازم نیست را نمی‌نویسید.

کدتان بهتر می‌شود، زیرا آن را با «حدس‌»ها آلوده نمی‌کنید؛ حدس‌هایی که بعداً قرار است معلوم شود که اشتباه بوده‌اند، اما باز هم کسی حذفشان نخواهد کرد.
ساده‌ترین راه را انتخاب کنید.

3 روش شگفت‌انگیز برای نوشتن کد ساده
 
 
.