سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو چیست؟

Seo  یا بهینه‌سازی سایت چیست ؟
اگر شما از در اینترنت کسب‌وکاری دارید و دنبال بهینه کردن سایت خود هستید این آموزش برای شما مناسب است.شما ممکن است صاحب یک کسب‌وکار روبه رشد و پرو رونق باشید ، یک وبمستر یک یا ده‌ها سایت باشید این آموزش برای شما مناسب است.اگر شما علاقه‌مند به خواندن مقاله‌ای کاملی از اصول جستجوگرها هستید درواقع در جای مناسبی هستید.در این مقاله به دنبال بهترین شیوه برای رتبه گیری و گوگل درک آسانی از محتوای شمارا داشته باشد.
seo چیست
Index ایندکس
گوگل اطلاعات تمامی صفحات وب را در فهرست خود ذخیره می‌کند.ایندکس هر صفحه محتوا و مکان (URL) آن صفحه را ذخیره می‌کند.برای شرح ساده این قضیه می‌توان گفت گوگل یک صفحه را برداشته ، آن را می‌خواند ، وآنرا به فهرست خود اضافه می‌کند.به این اضافه شدن به فهرست اصطلاحاً ایندکسIndex میگویند.
گوگل ایندکس
Carwl خزیدن
روند جستجو و یافتن صفحات جدید در گوگل از الگوریتم خزنده استفاده می‌کند که با پیگیری پیوندها و خواندن نقشه‌های سایت و بسیاری از ابزارهای دیگر ، Url های جدید را پیدا می‌کند به در صورت لزوم نمایش می‌دهد.
Carwler : نرم‌افزار خودکار که صفحات وب را ردیابی می‌کند و اطلاعات آن‌ها را جمع‌آوری می‌کند.
SEO : روند بهینه‌سازی سایت شما برای موتورهای جستجو است.
آیا سایت شما در فهرست گوگل است ؟
تعیین اینکه آیا سایت شما در فهرست گوگل است با جستجو عبارت زیر در گوگل ،اگر نتیجه‌ای مشاهده کردید شما در فهرست گوگل هستید.به‌عنوان‌مثال عبارت زیر را در گوگل جستجو کنید :
site:htmlcenter.ir
اگر سایت شما در نتایج موجود نیست ممکن است به یکی از دلایل زیر باشد :
این سایت به‌خوبی از سایت‌های دیگر لینک دریافت نکرده و به سایتی متصل نبوده.
شما به‌تازگی سایت خود را راه‌اندازی کرده‌اید و گوگل تابه‌حال زمان برای ردیابی آن‌ها نداشته است.
هنگام خزیدن خزنده در سایت شما گوگل خطایی دریافت کرده است.
چگونه می‌توان سایت خود را به فهرست گوگل اضافه کرد ؟
ورود به نتایج جستجو گوگل رایگان و بسیار ساده است ، شما حتی نیازی به ارسال سایت خود به گوگل ندارید.گوگل یک موتور جستجوی کاملاً خودکار است که از خزنده‌ها وب دائماً در حال کشف و اضافه کردن وب استفاده می‌کند.
Google Search Console  ابزارهایی برای کمک به شما در ارائه مطالب خود به گوگل فراهم می‌کند ، نظارت بر اینکه چگونه در جستجو گوگل انجام می‌دهید در این سایت می‌باشد.همچنین حتی می‌توانید هشدارهای حیاتی در مورد مسائل سایت شما هم رو گوگل برای شما ارسال می‌کند.لینک ثبت‌نام

Read More....